Projekt dla zwierzolubów!

wpis w: Aktualności 0

W Wałbrzychu dzieje się dobrze dla zwierząt!

W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury ruszył projekt Sztuka Z Rozumieniem, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także Gminy Wałbrzych. Sztuka Z Rozumieniem to edukacja przez kulturę, próba dokonania zmiany w sposobie myślenia społeczeństwa o żywej istocie, uwrażliwienia i rozbudzenia empatii. Sednem projektu są działania artystyczne w formie spektaklu oraz przeglądu fotografii, a wszystko z ideą: edukacja nt. praw zwierząt. Już jesienią odbędą się warsztaty dramatopisarskie, aktorskie i scenograficzne, których efektem będzie krótki spektakl edukacyjny. Zostanie on zaprezentowany w wybranych placówkach na terenie Gminy Wałbrzych.

W ostatni weekend września, czyli 28-29-30. 09. 2018 r., odbędą się Warsztaty Fotografii Zwierzolubnej poprzedzające Przegląd Fotografii Zwierzolubnej, czyli konkurs fotograficzny. Celem uczestników konkursu będzie sfotografowanie zwierzaka z wałbrzyskiego schroniska (w przypadku psów, będą to fotografie poza boksem). Przegląd fotografii ma na celu wyłonienie zwycięzcy konkursu, czyli osobę, która w opinii jury wykona najpiękniejsze zdjęcie adopcyjnemu psu lub kotu. Głównym partnerem projektu jest Schronisko dla Zwierząt w Wałbrzychu to właśnie schronisko stworzy uczestnikom konkursu możliwość fotografowania psów i kotów podczas weekendowych spacerów.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury czeka na dzieci, młodzież i dorosłych chętnych do udziału w projekcie Sztuka z Rozumieniem. Pamiętajcie, jeśli się chce to można być kreatywnym, tworzyć nową jakość i dzięki temu próbować zmieniać świat.

Zapisy i informacje : tel. 509 490 141; 74 667 09 53
karolina@wok.walbrzych.pl