1. Imię: Pluto
2. Wiek: 2 lata
3. Nr ewidencyjny: 78/18
4. Płeć: pies
5. Wielkość: duży
6. Sierść: gładka, czarna podpalana
7. Stosunek do dzieci: polecany do domu bez małych dzieci (pilnuje, broni ich przed domownikami, nie dając np. podejść)
8. Stosunek do kotów: nie akceptuje
9. Stosunek do innych psów: akceptuje, lecz nie wszystkie, ma tendencję do dominacji w stosunku do innych psów, powinien dogadać się z uległym psiakiem
10. Opis: 
W schronisku z przerwami od września 2017r. (w marcu 2018r. trafił do schroniska po raz czwarty). Pluto uwielbia kontakt z człowiekiem. Po wyjściu z boksu wita wszystkie napotkane osoby. Lubi się przytulać. Jest istnym wulkanem energii, psią elektrownią atomową, dlatego potrzebuje dużo ruchu. Jest jak szczeniak, którego wszystkiego trzeba nauczyć. To taki zupełnie nie oszlifowany diament. Potrafi ładnie chodzić na smyczy ale też zdarza mu się pociągnąć. Nie odnajduje się w schronisku, nie chce wracać do boksu. Zapiera się i patrzy błagając, by nie kazać mu tam wracać.
Psiak szuka ludzi konkretnych, takich którzy ustalą zasady i będą konsekwentnie je egzekwować. Nie dadzą sobie „wejść na głowę”. Powinni być też aktywni. Aktywnie spędzać czas. Pluciak nie nada się na kanapowca. Nie wystarczy mu „zwykły” spacer. Potrzebuje biegania, intensywnych zabaw, stymulacji intelektualnej. Nadaje się idealnie np. do uprawiania psich sportów.