Jedną z form pomocy zwierzętom ze Schroniska jest stworzenie dla psa lub kota tzw. Domu Tymczasowego. Idea tej formy pomocy polega na tymczasowym przygarnięciu zwierzęcia do własnego domu, nie dokonując przy tym adopcji – pies lub kot pozostają w Domu Tymczasowym do momentu znalezienia dla nich nowego właściciela.

Taka forma pomocy w znaczący sposób ułatwia pracę w Schronisku, rozładowuje ewentualny natłok zwierząt w placówce, ale przede wszystkim daje psu lub kotu zdecydowanie lepsze warunki bytowe – w ciepłym domu, pod opieką życzliwych ludzi, będzie im zdecydowanie lepiej niż w Schronisku!

Do Domu Tymczasowego może trafić każde zwierzę, zarówno zdrowe, jak i chore – leczenie realizowane jest wówczas przez weterynarzy obsługujących Schronisko i na koszt placówki.

Domy Tymczasowe spełniają szczególnie ważną rolę w okresie chłodnych dni i zimy, dając zwierzętom suchy i ciepły dach nad głową.

Szczeniaki w Schronisku są szczególnie narażone na zarażenie się parwowirozą – poważną, przeważnie śmiertelną chorobą. W warunkach domowych ryzyko zarażenia parwowirozą spada niemal do zera, w schroniskach jest bardzo wysokie. Tak samo jest z kociętami i chorobą panleukopenią.

Z osobami, które chcą stworzyć Dom Tymczasowy dla naszych podopiecznych, podpisujemy umowy, określające zobowiązania stron.

WAŻNE: W Domu Tymczasowym zwierzę przebywa do czasu, aż Schronisko znajdzie dla niego nowego właściciela.

Jeżeli chcesz pomóc naszym psom i kotom i zastanawiasz się nad stworzeniem Domu Tymczasowego, skontaktuj się z nami – porozmawiamy i przedstawimy wszystkie szczegóły.