Do oddania w dobre ręce! Znaleziono zwierzaka!       Zgłoś zaginięcie zwierzaka!

Nasze Schronisko istnieje od lat siedemdziesiątych. W roku 1982 stało się zakładem budżetowym Gminy Wałbrzych, a dziesięć lat póĽniej - jednostką budżetową. Naszymi podopiecznymi są głównie psy, kotów jest zdecydowanie mniej. Warunki, jakie możemy im zapewnić, są różne, co widać też na zdjęciach. Dysponujemy 34 boksami (w 6 z nich zwierzęta przechodzą kwarantannę), 4 domkami oraz pomieszczeniem dla kotów i izolatką.

W Schronisku na stałe zatrudnionych jest 9 osób. Siedmioro Pracowników zajmuje się bezpośrednio zwierzętami. Często pomagają nam również bezrobotni w ramach robót publicznych zatrudniani w porozumieniu z Urzędem Pracy. Dysponujemy własnym transportem oraz sprzętem specjalistycznym do łapania i przewozu zwierząt.
Schronisko posiada również swoją kuchnię, w której przygotowywane są gotowane posiłki dla psów (koty dostają suchą karmę). Kuchnia wyposażona jest w nowo zakupione kotły i chłodnię do przechowywania karmy.

Na miejscu brak jest weterynarza, ale nasze Schronisko objęte jest - w ramach umowy z Lecznicą - stałym nadzorem weterynaryjnym, co oznacza, że w razie potrzeby lekarz przyjeżdża do nas albo my jedziemy do lecznicy. Zwierzęta chore lub podejrzane o chorobę przebywają w izolatce.

Wyodrębnione są również boksy przeznaczone na kwarantannę.

Od roku 2006 w Schronisku trwają prace naprawczo - modernizacyjne zmierzające do polepszenia warunków bytowych dla przebywających w nim zwierząt. W boksach dla psów odnawiane są betonowe posadzki, które uległy zniszczeniu , szczególnie w czasie ubiegłorocznej srogiej zimy. W całości wymienione zostało zadaszenie 34 boksów, a ich ściany boczne uszczelnione płytami z przezroczystego materiału z możliwością ich demontażu w okresie letnim. Nowe budy dla psów mają ocieplane ściany oraz uchylne zadaszenie, co ułatwia ich bieżące sprzątanie i odkażanie.

A oto kilka zdjęć pokazujących naszą pracę związaną z modernizacjami w Schronisku:

Kociarnia - wybieg Kociarnia - po remoncie
Izolatka - przed modernizacja Izolatka - po modernizacji Izolatka - po modernizacji
Wybiegi dla psów:
Wybiegi dla psów Wybiegi dla psów Wybiegi dla psów
Wybiegi dla psów Wybiegi dla psów
Przebudowa domku:
Przebudowa domku Przebudowa domku Wybiegi dla psów